bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

Kawasakiho růže na DVD Sekce: CD a DVD
Za každou lží se skrývá pravda a za ní pravda ještě hlubší. S tímto podtitulem vstoupil koncem loňského roku film Kawasakiho růže do kin.

Kawasakiho růže na DVDPo sérii hořkých komedií ze současnosti se úspěšný autorský tandem Jan Hřebejk – Petr Jarchovský tímto svým desátým společným snímkem pomyslně vrátil k stylu jejich „téměřoscarového“ filmu Musíme si pomáhat.


Ještě i 20 let od pádu komunismu  nepřejde měsíc, aby se v médiích neobjevily nové  zprávy o lidech, jejichž život protnula neslavně známa STB. Stále dokáží otřást společností i životy zainteresovaných. Za neosobními jmény ve starých seznamech STB se skrývají  individuální lidská selhání, dramata a tragédie. Kdo může posuzovat minulé viny? Kdo je může odpouštět? Může jim čas obrousit hrany? Nebo pokání, jímž se viníci posléze pokusí spasit?


Drama Jana Hřebejka podle Cenou Sazky oceněného scénáře Petra Jarchovského vytváří spletitý řetězec podobných otázek a nabízí celou škálu často protichůdných odpovědí. Středobod příběhu tvoří postava renomovaného psychiatra, morální autority, který má u příležitosti výročí založení republiky získat významné státní ocenění. Právě připravovaný slavnostní akt se stane katalyzátorem událostí, které na povrch vyplaví hříchy minulosti, jež mu můžou zlomit vaz.


„Před časem mě zaujala vědecká studie od historika Jiřího Suka o převratu v roce 1989, která byla oceněna jako kniha roku v Magnesii Litera. V této studii se objevuje zajímavá myšlenka, že při zjišťování minulých událostí se nelze spoléhat na paměti přímých účastníků. Při konfrontaci výpovědí lidí o událostech s odstupem 20ti let a záznamy z té doby, dochází ke značnému zkreslení. A právě téma individuální paměti a její ošidnosti je tématem tohoto filmu,“ říká Jan Hřebejk.


Film Kawasakiho růže získal na letošním filmovém festivalu Berlinale dvě ceny nezávislých porot. Ekumenická porota a Mezinárodní konfederace uměleckého a esejistického filmu (CICAE) vyhlásila Kawasakiho růži za nejlepší snímek nesoutěžní sekce Panorama. Kawasakiho růže byla jediným českým zástupce v oficiálním programu berlínského festivalu. Další ocenění pro film získali Ladislav Chudík a Daniela Kolářová - za své herecké výkony si odnesli dvě sošky Českých lvů. Film zaznamenal úspěch také na festivalu Finále Plzeň, z které si odvezl nejen hlavní cenu – Zlatého ledňáčka – ale i cenu diváků.


A nyní je film k dostání i na DVD.


Autor: www.bavmese.cz 24.5.2010

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Úterý 20.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy