bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

Kultovní skupina MUFF nové album Sekce: CD a DVD
V květnu 2010 vychází dlouho očekávané debutové album kapely MUFF, která na české jazzové scéně setrvává s přestávkami již 10 let.

Kultovní skupina MUFFKapela MUFF přináší na debutovém albu osobitý, poněkud syrový zvuk a originální kompozice saxofonisty Marcela Bárty, klávesisty Jakuba Zitka a kytaristy Jiřího Šimka. Hudba kapely MUFF se pohybuje na pomezí jazzu, rocku a elektroniky, má silný emoční náboj, velké dynamické rozpětí, vedle saxofonu Marcela Bárty zde zaznívají Zitkovy klávesy, samply a rádio a Šimkovy poletující kytarové zvuky a efekty, to vše podepřeno hutnou rytmikou baskytaristy Jakuba Vejnara a bubeníka Romana Víchy. Úderné skladby jako Zappelig, Ufofka nebo Plastic People (obsahující samplovanou výpověď jednoho ze svědků nechvalně proslulého soudního procesu s Plastic People of the Universe v 70. letech minulého století) střídají psychedelické plochy skladeb s pomalým tempem, jako Here And There nebo Tamaleja. Pestrá směs žánrů, okořeněná vtipem a hudebními i mimohudebními výlety bez hranic, je na české hudební scéně unikátní.
Album bylo nahráno ve studiu Svárov ve spolupráci se zvukovým mistrem Lukášem Martinkem, mix provedl Milan Cimfe ve studiu Sono Records, mastering Gene Paul ve studiu DB Plus v New Yorku. Obal alba je dílem grafika Aleše Najbrta a fotografa Adama Holého.
Skupinu MUFF tvoří Marcel Bárta (saxofony), Jakub Zitko (klávesy, samply), Jiří Šimek (kytara, efekty), Jakub Vejnar (baskytara) a Roman Vícha (bicí).


Biografie


MARCEL BÁRTA (saxofony) vystudoval klarinet na konzervatoři v Plzni, Kultovní skupina MUFFprvní jazzové angažmá dostal v kontrabandu Milana Svobody, se kterým provázel řadu známých hudebníků jako je James Moody (USA), Tony Lakatos (Hungary), Victor Mendoza (USA) nebo Zbigniew Namysłowski (PL). Bárta hrál a nahrával s Orchestrem Gustava Broma, s Vibe Fantasy Radka Krampla,  Kontrabandem Milana Svobody, se Zuzanou Dumkovou, Vladimírem Václavkem, skupinami Gumbo, Lanugo, Baterky, Tara Fuki, Toxique, Triny, pro Divadlo Vizita, s Davidem Dorůžkou,  Karlem Růžičkou, Jaromírem Honzákem a dalšími. Podílel se na scénické hudbě k divadelní performanci NUDE ANTS (Teatr Novogo Fronta), v roce 2005 se zúčastnil s kapelou Open Sextet (Beata a Patrik Hlavenkovi) soutěže prestižního jazzového festivalu v Montreaux, kde získali první cenu. V současné době je Bárta vedle kapely MUFF též členem kapel NUO (CD: NUO - Arta 2004, DIXIE AND THE GANG – Amplion 2007), Zuzana Dumková Band (BALANCE – Ampilon 2007), Petr Zelenka Trio, Face Of The Bass (debutové CD vyjde u Animal Music v roce 2011), Tomáš Hobzek Quartet, Vertigo Quintet (VERTIGO QUINTET – Amplion 2005, LIVE U STARÉ PANÍ – Ampilon 2006, VERTIGO QUINTET AND DOROTA BAROVÁ - Animal Music 2008, čtvrté album vyjde u Animal Music v roce 2011), Pigeon Saxophone Quartet, Bucinatores Orchestra. S violoncelistkou a zpěvačkou Dorotou Barovou vystupuje v duu pod názvem DoMa Ensemble.

JAKUB ZITKO (klávesy, samply) absolvoval konzervatoř  v oboru skladba a působil či působí v mnoha hudebních seskupeních a projektech. Má svůj vlastní avantgardně-jazzový orchestr NUO, zaměřený výhradně na originální skladby. Debutové album NUO "Multimusic Minibigband" bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii jazz za rok 2004. Dále je vedle kapely MUFF členem skupin S.O.I.L., která hraje alternativní pop s prvky electro folku a psychadelického rocku, ve skupině Gumbo doprovází Ondřeje Konráda, účinkuje s Blues Session nebo What The Funk s anglickým písničkářem Jamie Marshallem, je též členem doprovodné kapely Anety Langerové. Zitko dále spolupracuje nebo spolupracoval s čínskou alternativní zpěvačkou Feng Yün Song, americkými bluesmany Rene Trossmanem a Lorenzo Thompsonem, s elektronickým mágem Floexem, se soulovou zpěvačkou Juwana Jenkins, saxofonistou Marcelem Bártou, -123min., Katkou Šarközi a dalšími.

JIŘÍ ŠIMEK (kytara, efekty) začal na kytaru hrát na střední škole v Plzni, po maturitě navštěvoval dva roky konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. V současné době působí Šimek v kapelách: S.O.I.L, Nuo, Muff, Jana Lota, Prague Big band Milana Svobody, Bucinatores Orchestra, Rim-bam-bo, vystupuje se svým vlastním Triem, s kvartetem Jakuba Doležala a se skupinou Limbo. Příležitostně vystupoval např. také s Andreou Ruilovou, Lenkou Dusilovou a Marií Schneider.

JAKUB VEJNAR (baskytara) absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka. Vedle kapely MUFF je též členem skupiny Baterky a doprovodné kapely Anety Langerové. V minulosti byl členem orchestru NUO, spolupracoval s  Amitem Chaterjeem, skupinou FruFru a dalšími.

ROMAN VÍCHA (bicí) se věnuje bicím nástrojům od svých třinácti let. Studoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, Konzervatoř Jaroslava Ježka a Vyšší odbornou školu při Konzervatoři JJ. Jeho rázný, univerzální a flexibilní způsob hry pokrývá široké spektrum hudebních stylů od groove jazzu přes blues, bigbeat, pop, jungle až po hip-hop. Je také zkušeným studiovým hráčem. Spolupracoval s Davidem Dorůžkou, Karlem Růžičkou st., Pavlem Wlosokem (USA), Brianem Seegerem (USA), Casandrou Faulconer (CAN), Mikem Baggettou (USA), Chrisem Jenningsem (CAN), Demianem Cabaudem (ARG), Tannyou Kalmanovitch (CAN), Grzegorzem Karnasem (PL), Yardou Helešicem, Peterem Binderem, Divadlem Nude Ants, Big Bandem Gustava Broma. Hrál v kapelách Soil, Thelonica, Private Eartquake, Baterky, Zuzana Dumková Group a Katka Šarközi magorie band. V roce 2005 získal s triem Beaty Hlavenkové na soutěži "Junior Jazz" ocenění "Nejlepší jazzová skupina roku 2005". V současné době hraje Vícha v kapelách Toxique, Muff, Nuo, Bucinatores, Stability, Gumbo a Saxtime. Příležitostně spolupracuje s Matejem Benkem, Yvonne Sanchez a Beatou Hlavenkovou.


Autor: www.bavmese.cz 30.5.2010

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Úterý 20.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy