bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

Gogol na zkušebně Sekce: Divadlo
V sobotu 22. května se na Jevištní zkušebně Východočeského divadla uskuteční další premiéra

tentokrát se v novém komorním prostoru „zabydlí“ Gogolovy Bláznovy zápisky v režii slovenského režiséra Mariána Pecka, který vytvořil i divadelní scénář. Hlavní roli outsidera Popriščina ztvární Martin Mejzlík.

Hrdina Bláznových zápisků je řadovým úředníčkem toužícím něco v životě dokázat. Na vrchol pyramidy skýtající štěstí však nikdy nedosáhne. Svět bohatých, krásných, úspěšných, v němž se pohybuje jeho vysněná žena, mu zůstává uzavřen… 

„Příběh člověka, jenž chce zoufale patřit do společnosti, která ho přezírá, člověka, který si myslí na víc, než na co má, je dnes stejně živý, ne-li ještě živější než za autorova života. Kariéra a postavení znamená nejen úspěch u žen, ale v dnešní společnosti je takřka součástí mravního kodexu, který je třeba splnit. Naše společnost až despoticky vyžaduje úspěch, k neúspěšným je nemilosrdná. O tom všem uměl Gogol psát s obrovskou fantazií a především s ostrým vtipem,“ vysvětluje dramaturg Tomáš Syrovátka, proč vedení divadla sáhlo právě po tomto titulu, a dále upřesňuje: „O totéž usiluje i naše inscenace, ve které nebudou chybět písničky, humor a v níž se inscenační tým pokusí využít všechny přednosti variabilního studiového prostoru Jevištní zkušebny.“


Autor: www.vcd.cz 20.5.2010

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Středa 21.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy