bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

Lištičky na MFF v Benátky 2009 Sekce: Filmy
Lištičky budou soutěžit v rámci MFF v Benátkách 2009. Světová premiéra právě dokončeného filmového debutu režisérky Miry Fornay (absolventka filmové režie na pražské FAMU) Lištičky se uskuteční na letošním 66. mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách.

Drsný snímek s motivem úniku před nevypovězenou minulostí, ale hlavně sesterské lásky a odpuštení, byl vybrán do soutěžní sekce Týden mezinárodní kritiky - 24 International Film Critics´ Week (Settimana Internazionale della Critica – SIC), jak včera 23. 7. oznámili na tiskové konferenci organizátoři tohoto nejstaršího a jednoho z nejvýznamnějších světových filmových festivalů.

Sekce s maximálním počtem 7 filmových debutů z celého světa Týden mezinárodní kritiky (International Film Critics´ Week) byla založena již před 24 lety jako nezávislá sekce mezinárodního filmového festivalu v Benátkách ve stejné tradici jako Critic´s Week v Cannes nebo na Berlinale.

Jedná se o mimořádný úspěch českého filmu, protože  po roce 1989 nebyl do žádné ze soutěžních sekcí zařazen žádný český nebo slovenský filmový debut.

Lištičky spolu s dalšími šesti filmovými debuty v  prestižní paralelní sekci 24 International Film Critics´Week budou soutěžit o cenu Audience Award "Premio Regione Veneto per il Cinema di Qualite" (dotovanou 5.000 euro) a dále spolu se všemi celovečerními režijními debuty  prezentovanými v celém oficiálním výběru 66. MFF v Benátkách budou soutěžit o cenu Benátský Lev Budoucnosti  známou též jako Cena Luigiho de Laurentiise („Premio Venezio Opera Prima – Luigi de Laurentiis Award)“ dotovanou 100 000 dolary.

Česko- slovensko - irský film Lištičky, který se odehrává v Dublinu, bude mít českou distribuční premiéru 17. září.

 


Autor: www,bavmese.cz 1.1.2000

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Středa 21.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy