bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

Nový český celovečerní film Sekce: Filmy
Václav Marhoul chystá filmovou verzi bestselleru Nabarvené ptáče

Václav MarhoulVáclav Marhoul konečně oznámil název svého nového celovečerního filmu. Předlohou k němu bude světoznámý bestseller amerického autora Jerzy Kosińského Nabarvené ptáče.

„Román Nabarvené ptáče mě svého času, stejně jako milióny čtenářů po celém světě, zasáhl natolik, že jsem se v polovině roku 2008, po dokončení celovečerního filmu Tobruk, rozhodl vyvinout veškeré své úsilí a um na to, abych získal filmová práva právě k tomuto dílu. To se nakonec podařilo,“ konstatuje režisér a producent Václav Marhoul. Samotné „pátrání“ po tom, kdo práva po smrti Jerzy Kosińského a posléze i jeho druhé ženy spravuje, zabralo 8 měsíců. Dalších 14 měsíců pak trvalo velmi složité vyjednávání s chicagským nakladatelstvím Spertus College of Judaica. Toto úsilí bylo nakonec dovršeno podpisem opční smlouvy, kterou obě strany před pár dny společně uzavřely.

Nabarvené ptáče reprezentuje ve světové literatuře zásadní text, co se týká reakce představivosti na události židovského holocaustu. Přestože samotné dílo od svého vydání způsobovalo a stále způsobuje silné kontroverze, dostalo se mu světového ohlasu i mnoha prestižních literárních cen. Jerzy Kosiński napsal dvanáct románů, z nichž dva se staly světovou klasikou. Prvním a asi nejznámějším dílem je právě román Nabarvené ptáče (The Painted Bird, 1965). Druhým nejznámějším pak román Byl jsem při tom (Being there, 1971), v jehož filmovém ztvárnění hlavní roli tzv. Chancy Gardenera (Zahradníka) hrál Peter Sellers. Snímek byl v roce 1979 nominován na Oskara v kategorii nejlepší film.

„Nabarvené ptáče bude složitý projekt po všech stránkách, které si lze vůbec představit. Každopádně vše teprve začíná - samozřejmě  psaním první verze samotného scénáře,“ dodává Václav Marhoul.


Autor: www.bavmese.cz 29.5.2010

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Úterý 20.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy