bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

SOLOMON KANE Sekce: Filmy
Šestnácté století. Kapitán Solomon Kane je mimořádně výkonný zabiják.

SOLOMON KANEVyzbrojen pistolemi, mačetami a rapíry on i jeho muži hájí čest anglického království a ukájí krvelačnou žízeň v bojích na všech kontinentech.

Na začátku příběhu se s Kanem a jeho kumpány setkáváme, jak si klestí krvavou cestu hordami protivníků v exotickém městě v severní Africe. Když se ale rozhodnou dobýt tajemný hrad, jejich cesta nabere nečekaný obrat.

Jeho muži jsou jeden po druhém zlikvidováni démonickými příšerami, až zůstane sám Kane. Stojí tváří v tvář Sekáčovi (Reaper) – nohsledovi samotného Ďábla, který se vynořil z hlubin pekla, aby odčinil svoji beznadějně zkorumpovanou duši. Kaneovi se sice povede z jeho spárů uniknout, je mu ale více než jasné, že se zachrání pouze tehdy, když se zřekne násilí a zbytek života zasvětí klidu a míru.

Jeho nově objevený duchovní svět je brzy vystaven těžké zkoušce, když na své pouti potkává pustošící jezdce, v jejichž čele stojí děsivý, pod maskou ukrytý Vladař (Overloard). Poté, co se Kaneovi nepodaří zabránit brutálnímu pobití puritánské rodiny Crowthornových, se kterými se spřátelil, přísahá, že najde a osvobodí alespoň jejich uvězněnou dceru Meredith. I kdyby to znamenalo, že zaprodá duši a použije své vražedné schopnosti pro vyšší princip.
Odhodlání zachránit Meredith a ochránit Anglii před zlými silami ho postaví tváří v tvář rodinnému tajemství, kterému se celý život snažil uniknout.

Se Solomonem Kanem, Barbarem Conanem a dalšími hrdiny vytvořil ve 20. a 30SOLOMON KANE. letech minulého století věhlasný americký spisovatel Robert E. Howard žánr známý dnes jako „Sword&Sorcery”. Jeho práci následovalo mnoho dalších, díky čemuž získal ve světě fantasy vliv, který překonal snad jen J.R.R. Tolkien (Pán prstenů). Nyní, o pár desítek let později, se můžeme těšit na celou trilogii filmů o Solomonovi Kaneovi.
Solomon Kane je temné, výpravné, akční fantasy, jehož námětem je sbírka Howardových povídek a básní, které vyšly pod názvem „The Savage Tales of Solomon Kane“. Howard své povídky na pokračování zveřejňoval v době Velké deprese v časopise „Weird Tales“. První povídka o pomstychtivém frajerovi Kaneovi s názvem „Red Shadows“ (Rudé stíny) v časopise vyšla v roce 1928. Postavu Salomona Kanea si čtenáři okamžitě oblíbili a to především díky temnému, krvavému pohledu na svět se sebevražednými sklony, které tolik vystihovaly dusivou atmosféru tehdejší doby. Ve 4 letech následovalo dalších 6 povídek.
Howardova nejznámější postava – Barbar Conan – se čtenářům představila v sérii krátkých povídek ve 30. Letech.
Howardovy sebevražedné sklony se projevily v roce 1936, kdy se spisovatel zastřelil ranou do hlavy, poté co držel vigilii u matčiny smrtelné postele.
Jeho odkaz a mimořádné dílo více než 800 povídek a básní získalo celosvětový význam, který je patrný v množství filmových i knižních adaptací, v počítačových hrách i reklamních předmětech.
Sága Solomona Kanea začíná...

NATÁČENÍ
    Producent Paul Berrow se dobrodružstvím Solomona Kanea zabýval deset let. Nejprve vydal v limitovaných sériích několik knih, které se staly velmi úspěšnými. Poté se začal zabývat přípravami na filmové zpracování. Jako producentského partnera si vybral Samuela Hadidu (Imaginárium dr. Parnassuse). Ten říká: „Brzy bude výročí 75 let od smrti spisovatele Roberta E. Howarda. Chtěli jsme jednu z jeho neslavnějších postav představit filmovému světu ve velkém stylu.“ I proto jim výběr scénáristy a režiséra zabral hodně času. Nakonec si mezi mnoha zvolili Michaela J. Bassetta (Pustina, Mrtvá hlídka), který navrhl výborný scénář umožňující rozvést Kaneova dobrodružství do trilogie. Místo jednoho konkrétního příběhu vytvořil nové vyprávění, které přiblíží, kdo Solomon Kane vlastně je, což umožní pracovat v dalších dílech s původními povídkami.
SOLOMON KANE    První část čerpá z Howardových sbírek povídek z let 1920-1930 a zachycuje Kaneovu cestu proměny – od nelítostného zabijáka po uvědomělého puritána, který brání své přátele. Z padoucha, který ze všeho nejlíp ovládá zabíjení lidí, se stane Solomon Kane jak ho znají jeho fanoušci – muž s charakteristickým kloboukem, dvěma meči a šerpou kolem pasu, jehož novým posláním je napravovat nedokonalosti světa kolem.
    Solomon Kane se natáčel 12 týdnů v České republice plus několik dnů ve Velké Británii. Po Mrtvé hlídce  je to druhý film, který režisér Bassett natočil v ČR. Točilo se v Praze, na hradech Točník a Zvíkov, v jeskyních Pusté Kostely a v lesích okolo Jevan.
    Filmovým architektem byl Ricky Eyres (Alex Rider: Operation
Stormbreaker, za kameru se postavil Dan Laustsen (Bratrstvo vlků, Silent Hill).
Kostýmy navrhl John Bloomfield (Barbar Conan, Ničitel Conan).
Představitel hlavní postavy James Purefoy zvládnul fyzicky náročnou roli plnou bojovných kousků téměř sám. 95% soubojů mečem natočil sám, i když to znamenalo několik sečných rán a následných stehů.
    Purefoy popisuje svého hrdinu jako „velmi špatného muže, plenitele, piráta, bukanýra, hamižného, sobeckého, arogantního a domýšlivého frajera, který má úplně všechny vlastnosti, jichž se běžný člověk chce vyvarovat. Pak potká Sekáče, který přišel z pekla, aby si vzal jeho duši. A Solomon se s ním utká, unikne mu, ale vzápětí slíbí Bohu, že už nebude tím špatným člověkem...a to do doby, dokud...“)
    Solomonova otce Joasiaha Kanea hraje legendární Max Von Sydow (Barbar Conan). Režisér říká, že kdyby se Solomon Kane natáčel před 30 nebo 40 lety, hlavní postavu by dost možná hrál právě Von Sydow.
    Herecké obsazení doplňují Pete Postlethwaite jako puritánský patriarcha a Kaneův přítel William Crowthorn a Alice Krige jako jeho žena Katherine. Jejich mladou dceru Meredith hraje Rachel Hurd-Wood, jejího mladšího bratra Samuela hraje její skutečný sourozenec Patrick. Staršího bratra s nimi hraje talentovaný nováček Anthony Wilks. Šíleného kněze Michaela hraje Mackenzie Crook (Piráti z Karibiku, Kancl) a démonického Malachiho Jason Flemyng (Podfu(c)k).

BIOGRAFIE
JAMES PUREFOY (Solomon Kane) je mnohostranný herec, který své schopnosti ukázal v divadle, filmu i televizi ve Velké Británii i Spojených státech. V současné době září v seriálu NBC The Philanthropist, diváci ho viděli i v seriálu HBO Řím nebo po boku Reese Witherspoon ve filmu Jarmark marnosti.
Dále hrál ve filmech A Knight’s Tale, The Great Goose Caper, George and the Dragon  nebo Resident Evil.
V současné době žije v Londýně.

RACHEL HURD-WOOD (Meredith) se narodila v roce 1990 v Londýně. Na divadelních  prknech stála poprvé v 7 letech. Její prvním filmem byl Peter Pan. Dále hrála v thrilleru Americká kletba  a televizním filmu Sherlock Holmes a případ hedvábné punčochy. Nejznámější je její role Laury v adaptaci světového knižního bestselleru Parfém.
Můžeme se na ni těšit v ohlášeném snímku Dorian Gray  kde se objeví po boku Colina Firtha.

JASON FLEMYNG (Malachi) je známý svými rolemi ve filmech producenta Matthew Vaughna. Hvězdný prach byl po snímcích Po krk v extázi, Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k jejich čtvrtým společným projektem. Naposledy jsme jej mohli vidět po boku Brada Pitta a Cate Blanchett ve filmu Davida Finchera Podivuhodný případ Benjamina Buttona.
K jeho dalším filmům patří tituly Liga výjimečných, Rocker, Z pekla, Hlubina, Svůdná krása, Krvavé housle a Chobotnice.
V současné době ho můžeme v kinech vidět ve filmu Souboj titánů.

MICHAEL J. BASSETT je známý jako scénárista a režisér. Solomon Kane je jeho třetím filmem. Prvním byl horor z první světové války Mrtvá hlídka a druhým thriller Pustina.
Před tím než se vydal na dráhu režiséra, působil mnohostranně talentovaný Basett jako průvodce televizním programy zaměřenými na vědu a přírodu, jako loutkař nebo producent „filmů o filmech“.

premiéra 24. června 2010


Autor: www.bavmese.cz 5.6.2010

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Úterý 20.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy