bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

Leonardo Da Vinci Sekce: Jiné akce
Výstava vynálezů a reprodukcí obrazů je pro velký zájem diváků prodloužena do 28.4.09.

15. DUBNA 1452 SE NARODIL ČLOVĚK, KTERÝ MĚL ZMĚNIT SVĚT JAKO ŽÁDNÝ JINÝ. NARODIL SE V CHUDOBĚ A STAL SE DÍKY SVÉ NEOMEZENÉ VYNALÉZAVOSTI A KREATIVITĚ VĚDCEM, UMĚLCEM A UNIVERZÁLNÍM GÉNIEM, KTERÝ ZANECHAL SVĚTU OBSÁHLÉ A MNOHOSTRANNÉ DÍLO. BYL MALÍŘ, SOCHAŘ, ARCHITEKT, UMĚLECKÝ HISTORIK, PŘÍRODOVĚDEC, SPISOVATEL A VYNÁLEZCE.

Výstava Leonardo da Vinci tematizuje Leonardovu asi nejzajímavější schopnost, to jest jeho schopnost jako vynálezce. Je to jedinečná příležitost k prohlídce jeho 50ti nejvýznamnějších vynálezů, které byly všechny s láskou vyrobeny přesně podle jeho detailních skic. Výroba trvala několik let a vynálezy teď jsou poprvé vystaveny v Praze.


Kromě toho máte teď jedinečnou možnost si prohlédnout všech 23 maleb na jednom místě! Obrazy byly replikovány pracným, digitálním způsobem do své původní velikosti. Takto se dá vývoj malíře dobře sledovat. Kromě toho se dozvíte vše o dobrodružných příbězích maleb – o cestě kolem světa, kterou Leonardovy malby podstoupily – z Louvru až do Ermitáže!


Leonardova díla zadala nová měřítka a byla tak pokroková, že mohla být realizována díky moderním materiálům a novým výrobním technikám až mnohem později. I za více než 500 let jsou jeho konstrukce překvapivě aktuální. Leonardova genialita byla vždy výzvou pro vše spektakulární a nepředstavitelné. Jeden z jeho velkých snů byla neomezená pohyblivost.
Spousta výrobků dnešní doby se zakládá na Leonardových nápadech a konceptech jako například padák, kolo, výcestupňová převodovka, helikoptéra (vzduchový šroub), využití vodní energie, atd..


Oddejte se fascinujícímu světu tohoto génia, světu, který zasahuje daleko do minulosti, a přesto hladce přechází do naší současnosti.


Ale i milovníci hudebních umění si přijdou na své. Prof. Reinhard Amon a Maestro Prof. Contini pracně zrekonstruovali Leonardovo hudební dílo. Návštěvníci budou při prohlídce výstavy doprovázeni Da Vinciho hudbou.

Praha - Palác Rapid
Václavské náměstí - Metro Můstek
Od 10 do 20 hodin


Autor: www.bavmese.cz 1.1.2000

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Úterý 20.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy