bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

Smetanovské dny plné hudby Sekce: Jiné akce
Do svého 29. ročníku vstupuje hudební festival Smetanovské dny, který se v Plzni uskuteční od 1. února do 2. března.

Multižánrový hudební festival znovu nabídne celou plejádu špičkových interpretů, vystoupí např. Dagmar Pecková, Lenka Dusilová, Edita Adlerová, Dan Bárta, Robert Křesťan či Zuzana Lapčíková. „Pro slavnostní zahájení jsme zvolili pásmo dobových textů a básní na téma velkého požáru katedrály sv. Bartoloměje v roce 1835, doplněné varhanní hudbou složenou přímo pro katedrálu.

Autorem projektu Musica Antiqua Pilsensis II s názvem Věž plzeňská v plamenech je hudební vědec a dirigent Andreas Kröper, na varhany bude hrát Adam Viktora a uměleckého přednesu se ujme herec Martin Stránský,“ informoval ředitel festivalu Ivan Jáchim. Bedřicha Smetanu a jeho dobu připomene festival unikátním koncertem, na kterém zazní mimo jiné poslední nedokončená opera velkého skladatele s názvem Viola v nastudování pěveckého oddělení Konzervatoře Plzeň. Tělo a tělesnost v kultuře devatenáctého století je tématem tradičního mezinárodního vědeckého sympozia, k němuž se vztahují mimo jiné koncerty Carmen & Flamenco a Mozart vs. Salieri, na kterém poprvé zazní requiem obou skladatelů.

Slavnostní závěr festivalu Smetanovské dny má příznačný název Pocta českým mistrům a zazní na něm mimo jiné vynikající dílo Bohuslava Martinů Otvírání studánek. Mezi mimořádné akce se řadí i oblíbený plzeňský masopust, který se tentokrát chystá na 21. února. Součástí doprovodného programu jsou také výstavy a filmová pásma.


Autor: www.bavmese.cz 1.1.2000

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Úterý 20.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy