bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

Magna Děti v tísni Sekce: Výstavy
Magna Děti v tísni se poprvé představí české veřejnosti.První příležitostí na vlastní oči nahlédnout do osudů lidí, kterým se organizace snaží pomoci, je výstava fotografií spoluzakladatele Magny Martina Bandžáka nazvaná Ztracené životy.

Magna Děti v tísniRespektovaná humanitární organizace Magna Děti v tísni se poprvé aktivně představuje v České republice. Tuzemská pobočka Magna Děti v tísni o.p.s. vznikla sice už v roce 2006, ale až nyní oficiálně otevřela kancelář a připravuje řadu pozoruhodných akcí a kampaní s jediným cílem: oslovit českou veřejnost, seznámit ji se současnými i budoucími  aktivitami Magny. První příležitostí na vlastní oči nahlédnout do osudů lidí, kterým se organizace snaží pomoci, je výstava fotografií spoluzakladatele Magny Martina Bandžáka nazvaná Ztracené životy. Strhující fotky vznikly v letech 2002 až 2008 v Kambodži, zemi už několik desetiletí pronásledované traumaty a utrpením. 

Magna v indickém jazyce Tamil znamená „ta, která má sílu pomáhat“ a Magna Děti v tísni tak činí už v osmi zemích třetího světa: Keni, Kambodži, Nikaragui, Indii, Kongu, Barmě, Vietnamu a Haiti. Zaměřuje se především na poskytování lékařské a sociální pomoci lidem a dětem v nouzi, realizuje dlouhodobé projekty na pomoc dětem s AIDS, trpícím podvýživou anebo jinými závažnými nemocemi. Před devíti lety organizaci založil mladý slovenský pár Denisa Augustinová a Martin Bandžák, kteří stále stojí v jejím čele. Především jejich zásluhou, a samozřejmě díky podpoře týmu Magny, který každý den pomáhá právě tam, kde je třeba, se Magna Děti v tísni stala důvěryhodnou a vysoce prospěšnou organizací. „V Kambodži, Keni, Vietnamu, Kongu a Nikaragui máme zřízené své vlastní mise, pracují tam pro nás místní zaměstnanci i lékaři či zdravotní sestry ze zahraničí, vše ve spolupráci s tamními nemocnicemi a institucemi. Ve výsledku to znamená, že finálním distributorem pomoci v terénu je přímo Magna, žádný nečitelný zprostředkovatel nebo třetí osoba...,“ vysvětluje Denisa Augustinová. Magna Děti v tísni

Magna Děti v tísni je závislá výhradně na příspěvcích, sponzorských darech a dotacích – na rozdíl od jiných neziskových organizací jde ale devadesát procent vybraných peněz skutečně na konkrétní místo určení a jen deset procent na administrativu a fundrasing.
Pohled na trpící, nemocné dítě nenechává v klidu snad nikoho. 

Díky Magně může pomoci kdokoliv a velmi jednoduše. Stačí jen přispět na její konto – konkrétní formy pomoci a číslo účtu najdete na stránkách www.magnadetivtisni.cz. Vítán je také každý dobrovolník, lékař, zdravotní sestra... ochotný pracovat na misiích přímo v místě působení Magny.

Výstavu Ztracené životy si může veřejnost prohlédnout od 19. 3. do 6. 4., denně od 16 do 20 hodin v sále Spírium Hudební a taneční fakulty AMU (Malostranské náměstí 13, Praha 1).

Slavnostní vernisáž se koná 18. března v 19 hodin v Písecké bráně -  s úvodním slovem zakladatelů organizace Magna Děti v tísni Denisy Augustinové, Martina Bandžáka a rektora AMU doc. Iva Mathé, který nad expozicí převzal záštitu. Návštěvníkům budou po celou dobu trvání výstavy k dispozici informační letáčky o aktivitách organizace a také zapečetěná pokladnička na dobrovolné příspěvky. K zakoupení bude také kniha fotografií Martina Bandžáka Stratené životy, kompletní zisk z jejího prodeje je určen rovněž na podporu aktivit humanitární organizace Magna Děti v tísni.

 

 


Autor: www.bavmese.cz 1.1.2000

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Úterý 20.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy