bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

Výstava fotografií Pavly Hodkové Sekce: Výstavy
Exkluzivní výstava portrétů pomůže nadaci Rakovina věc veřejná.

Výstava fotografií Pavly HodkovéRakovina. Ortel, který si v České republice každý rok vyslechne přibližně 70 tisíc lidí. Po prvotním šoku naštěstí stále častěji přichází naděje a pak i uzdravení. Špičková vědecká pracoviště po celém světě hledají prostředky a cesty vedoucí k úspěšné léčbě. Mezi nimi také Laboratoř experimentální medicíny, která působí při Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc a zabývá se výzkumem a vývojem nových protinádorových látek a diagnostikou nádorového onemocnění. Jeden z aktuálních projektů tamních vědců se týká například terapie dětské akutní lymfatické leukémie u dětí s leukémií.

Činnost Laboratoře experimentální medicíny od roku 1997 finančně podporuje Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná, která s přispěním známých osobností organizuje řadu úspěšných charitativních akcí. Tu nejnovější předznamenává citát Jana Saudka: „Myslím na všechny a vím, že až jednou budou zvonit zvony po celém světě, bude to den, kdy byl vynalezen Lék na rakovinu.“  Jde o exkluzivní putovní výstavu fotografií Pavly Hodkové za podpory Jana Saudka. 

Modelem byly autorce osobnosti mediálně známé, stejně jako lidé, které na prvních stránkách společenských magazínů nenajdeme. Všichni portrétovaní mají jedno společné – setkali se s rakovinu, u sebe či svých nejbližších. A ta si, jak známo, nevybírá. Vlaďka Erbová, Karolína Švendová, Petr Vlasák, Renáta Jirásková, Dagmar MirVýstava fotografií Pavly Hodkovéošová, Dana Sedláková, Jan Saudek, Helena Štáchová, Renata Grmolenská, Tereza Černochová, Marta Jandová, Miroslava Husková, Kristýna Frejová, Martina Husková, Ladislav Frej, Arnošt Vaníček, Olga Šípková, Václav Krejčík, Ondřej Horák, Honza Musil, Láďa Kerndl, László Jankovics, Marie K. Novotná, Bohdana Novotná, Tereza Kerndlová, Bára Nesvadbová, Michael Hofbauer, Anna K, Pavla Hodková, Lidka Gérová, Dana Kolátorová, Simonka Salacová. To je těch dvaatřicet statečných, jejichž příběh zachytily fotografie i unikátní kniha, která bude k zakoupení v průběhu výstavy nebo na www.piklio.com/vecverejna.

Na prodej budou také všechny vystavené fotografie – portrét tváře této výstavy Jana Saudka za 50 tis. Kč, další portréty za 25 tis. Kč. Výtěžek z prodeje bude samozřejmě věnován na konto Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná.

Generálním partnerem projektu je nákupní a zábavní centrum OLYMPIA Brno. Jihomoravská metropole bude také hned druhou zastávkou, po oficiální pražské premiéře, při cestě pozoruhodné výstavy po českých městech. Návštěvníci brněnské OLYMPIE si budou moci expozici prohlédnout od 22. května do 29. července. Slavnostní vernisáž 22. května se uskuteční za účasti autorky Pavly Hodkové a Jana Saudka.


Autor: www.bavmese.cz 26.5.2010

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Úterý 20.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy